YouTube’a Yeni Abonelik Paketleri Geliyor: Hesaplar Paylaşılabilecek

Özellikle pandemi döneminde kullanıcı kapma yarışına giren platformlar, sonrasında daha fazla kullanıcı elde etmek yerine var olan kullanıcılardan daha fazla gelir elde etmeye çalışıyorlar. Bu yüzden de sık sık yayın servislerinin fiyatlarını yükselttiklerine dair haberler paylaşıyoruz. 

Google, YouTube Premium’da son olarak VPN ile başka bölgelerden daha uygun fiyata açılan abonelikleri iptal etmişti. Şimdi Google, YouTube’da farklı ücretli abonelik paketleri getirmek için çalışıyor. Öte yandan yeni paketlerin hangi özelliklere sahip olacağı ve fiyatlandırma açısından nasıl konumlandırılacağı bilinmiyor. 

Abonelikler paylaşılabilir

Google bir yandan da hesapların arkadaşlar ve aile ile paylaşılabilmesini mümkün kılabilecek bir özellik üzerinde de çalışıyor. Şirket henüz bu planına dair ayrıntıları paylaşmamış olsa da muhtemelen tek kişi için daha pahalı ancak birden fazla kişi için kişi başı ödemesi daha düşük bir abonelik göreceğiz. Şirketten gelen açıklamada “Üyelerimize daha fazla plan seçeneği sunmak için mevcut teklifleri daha fazla bölgeye genişletmek, yeni planlar tanıtmak ve gelecekte arkadaşlarınızla faydalarınızı paylaşmanın yollarını keşfetmek için kararlıyız!” ifadesi kullanıldı.

YouTube Premium için şu anda üç farklı abonelik paketi sunuyor. Bireysel kullanıcı paketleri aylık 57,99 TL, aile paketleri 115,99 TL ve öğrenci paketi de 37,99 TL‘den ücretlendiriliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir