O bıçak 2 yıldır incelenmedi

Öldürüleneski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’e yakın bir isim olan eski Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel de saldırıya uğramış ve bıçaklanarak öldürülmüştü. Bu saldırya dair 11 kişinin yargılaması ise devam ediyor.

Çağrı Ünel

Dosyada yer alan olan yeri bulgularına göre, sanıklar Çağrı Ünel’e saldırdıktan sonra olay yerinden kaçarken üstlerindeki bıçağı düşürdü. SÖZCÜ’nün ulaştığı olay yeri görüntülerinde söz konusu bıçak kapalı şekilde görülürken, güvenlik güçleri tarafından delil olarak değerlendirilerek emniyete götürüldü. Fakat yargılama süresince bu bıçağın üzerinde bulunan parmak izlerine dair inceleme raporu mahkemeye gelmedi. Ailenin avukatlarına göre tüm yargılama, söz konusu bıçak göz ardı edilerek yapıldı.

Öte yandan Çağrı Ünel, uzun süre Mersin Ülkü Ocakları’nda yönetici konumunda görev yaptı. Aynı Sinan Ateş gibi MHP’li vekillere ve yöneticilere danışmanıydı. Sinan Ateş’i tasfiyesiyle başlayan tehditler ve ithamlara karşı, Ateş’i koruyan paylaşımlar yapınca o da hedef haline geldi, tehdit edildi. 15 Mart 2022’de Toroslar’da bulunan bankadan çıktıktan sonra saldırıya uğradı. Saldırganlar, 11 kişiydi. Ünel’e arkadan saldırıp, yere düşürmüşlerdi. Kamera kayıtlarında, grubun bir kısmı Ünel’e saldırırken gruptan iki kişi bu saldırıyı videoya çekiyordu. Ünel, belindeki silahı çıkarttığında, silah ateş aldı, saldırganlardan biri yaralandı, hastanede hayatını kaybetti. İncelemede saldırganların tamamının Kadirli Ülkü Ocakları’yla bağlantılı olduğu anlaşılsa da “Mersin’e gezmeye gelmiştik” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir